Kwas hialuronowy w pigułce!

Kwas hialuronowy w pigułce!

Wiemy, że lubicie dbać o siebie. Wiemy, że lubicie usługi na najwyższym poziomie. Wiemy, że dobra jakość produktów nie jest Wam obojętna. Z tych powodów w Bielsku-Białej kilka lat temu powstało miejsce, w którym jakość produktów, usług, dobra i profesjonalna atmosfera, a także nieustanny rozwój są na pierwszym miejscu. Powstało Hair Body Design, które zaprasza w swoje skromne progi.

Z biegiem lat, wachlarz naszych usług stał się coraz większy. Od zawsze Hair Body Design Bielsko-Biała to dobra energia, pełna kosmetyka wraz z zaawansowanymi zabiegami kosmetologicznymi i fryzjerstwo. Są też elementy medycyny estetycznej – tej nieinwazyjnej i w pełni bezpiecznej, bo mowa o zabiegach na bazie kwasu hialuronowego. W Hair Body Design korzystamy z trzech dostępnych na rynku preparatów najwyższej jakości – w trosce o Wasze bezpieczeństwo. Pracujemy na wypełniaczach Juvederm i Restylane – ich opracowane formuły są w bezpieczne, a stosowanie nie wiąże się z ryzykiem. Ale czym w ogóle jest kwas hialuronowy? Przygotowaliśmy poradnik w pytaniach i odpowiedziach dla tych, którzy rozważają zabieg i chcą wiedzieć więcej!

Co to za substancja?

Kwas hialuronowy to w pełni naturalna substancja znajdująca się w każdym żywym organizmie. Tak, mamy kwas hialuronowy w sobie – w postaci soli sodowej. Przede wszystkim występuje w skórze i w ciele szklistym oka, buduje także ściany naczyń krwionośnych. Z wiekiem jednak jego ilość się zmniejsza stąd „eliksir młodości” pod wieloma postaciami możemy skórze dostarczać samodzielnie.

Po co nam kwas hialuronowy?

To, razem z kolagenem główny składnik naszej skóry, umiejscowiony w skórze właściwej. Odpowiada za odpowiednie nawilżenie skóry, dlatego gdy jego poziom spada, skóra się wysusza, wiotczeje, a w efekcie pojawiają się zmarszczki.

Jak stosować kwas hialuronowy i go uzupełniać?

W kosmetyce ma szerokie zastosowanie. Większość kremów i zabiegów anti-aging opiera się na kwasie hialuronowych. Można podać go także bezpośrednio – wstrzykując w zmarszczki. W specjalnych preparatach kwas ma postać żelu, którą wstrzykuje się i uzupełnia bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetki.

Co jeszcze można zrobić z kwasem hialuronowym?

To dość bezpieczna alternatywa dla przykładowo botoksu i powiększenia ust. Już 0,5 ml wystarczy by poprawić objętość ust, nadać im kształt czy odpowiednio wymodelować i wygładzić. To tego przede wszystkim służy – mimo iż większość Pań pragnie ich powiększenia, kwas hialuronowy przede wszystkim podniesie nam kąciki ust, wygładzi je i nawilży. Stosuje się go też w przypadku asymetrii ust.

Jak długo utrzyma się taki kwas podany przez kosmetologa?

Kwas niestety podlega cały czas rozkładowi, w zależności od obszaru utrzyma się w naszej skórze od 6 do 12 miesięcy. Później warto znów go uzupełnić. Jest to także zależne od preparatu, dlatego decydując się na zabieg warto wybrać dobry preparat. My pracujemy na Juvederm i Restylane – preparatach z najwyższej półki.

Czy to jest bezpieczne?

Tak, ale zabieg powinien być wykonany przez osobę, która posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Źle podany kwas może powodować komplikacje czy nierówno się rozłożyć pod skórą.

Ile trwa zabieg i jak wygląda?

Zabieg trwa do 30 minut. Po znieczuleniu miejscowym (za pomocą kremu) preparat jest precyzyjnie wprowadzany w skórę ust. Są różne techniki podawania kwasu – ich znajomość jest konieczna, by nadać określony kształt czy rozwiązać określony problem, jak asymetria. Następnie preparat zostaje rozprowadzony tak, by uzyskać określony efekt. Ostateczny efekt ocenić możemy 2-3 dni po podaniu, zaraz po może wystąpić delikatna opuchlizna, ale generalnie od razu możemy wrócić do swoich codziennych czynności.

Zapraszamy do Hair Body Design na zabiegi na bazie kwasu hialuronowego – od tych nawilżająco-pielęgnujących po te, z podaniem stosownego preparatu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress