Nie tylko uroda, ale też zdrowie, czyli medyczna pigmentacja

Nie tylko uroda, ale też zdrowie, czyli medyczna pigmentacja

Nie od dziś wiadomo, że w naszym salonie możliwym jest umówienie się do Aleksandry Wójtowicz na zabiegi makijażu permanentnego. Ale czy wiadomym jest, że wykonuje ona też zabiegi z zakresu medycznej pigmentacji? Co kryje się pod hasłem i dla kogo kierowane są tego typu rozwiązania?
O tym dla Was poniżej, opowie Ola Wójtowicz – nasza właścicielka, kosmetolog, ekspert makijażu permanentnego i medycznego.

Co to medyczna pigmentacja?

Medyczna pigmentacja to trochę alternatywa do pełnych medycznych zabiegów na pograniczu medycy estetycznej. W przypadku mikropigmentacji skóry głowy stanowi realną alternatywę dla przeszczepów włosów, w przypadku rekonstrukcji sutka dopełnia zabieg rekonstrukcji piersi. Dzięki specjalnym pigmentom, specjalnym głowicom maszyny i niezwykle precyzyjnym umiejętnością przywraca w niektórych przypadkach komfort życia wielu osobom.

Co kryje się pod hasłem mikropigmentacja skóry głowy?

To recepta na łysienia. W skrócie. To precyzyjne umieszczenie pigmentu w głębokich warstwach skóry głowy, przez co skutecznie maskujemy ubytki włosów i za pomocą pigmentu odtwarzamy mieszki włosowe, dzięki czemu pigmentowany obszar staje się nie do odróżnienia z obszarem pokrytym przez włosy. Wprowadzane pigmenty są oczywiście pochodzenia naturalnego, z minerałów niegroźnych dla naszego organizmu, stąd też nie wywołują alergii. Takie zabieg można wykonać zarówno na całkowitym obszarze łysienia, jak i fragmentarycznie – maskując ubytki. Można go zastosować przy każdym rodzaju łysienia: całkowitym, plackowatym, androgenowym, bliznowaciejącym, telogenowym, anangenowym. U kobiet i u mężczyzn.

A rekonstrukcja sutka?

To bardzo delikatna i intymna kwestia. Dla wielu kobiet utrata piersi jest równoznaczna z utratą kobiecości. W takich momentach burzy się trochę świat i zbudowana, wyznawana do tej pory filozofia. Wielokrotnie choroby nie dają za wygraną, ale każda kobieta stara się być silną w takich momentach i walczyć. O swoje zdrowie, siebie i swoją kobiecość. Wiele z nich decyduje się na rekonstrukcję piersi, zabieg po którym zostaje jeszcze stworzenie brodawki sutkowej. I to tego stworzona została rekonstrukcja sutka w ramach medycznej pigmentacji. Pozwala ona za pomocą wprowadzonego pigmentu odtworzyć otoczkę brodawki sutkowej, nadać jej odpowiedni kolor, a tym samym jej imitację. Pozwala to poprawić komfort życia i kobiecości. Zabiegi tego typu wykonuję, bo w ten sposób mogę pomóc innym, tak po prostu – po ludzku, z potrzeby serca i po to, by dać odrobinę radości tym, którzy przeszli przez nie najlepszy czas w swoim życiu.

Zabiegi medycznej pigmentacji charakteryzują się sporą intymnością i dyskrecją. Zazwyczaj to powody wstydu, chorobowych następstw. Wymagają od linergisty wyczucia i delikatności. A to możecie zyskać decydując się na nie w naszym salonie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress