Pielęgnacja skóry latem

Pielęgnacja skóry latem

Lato to wyjątkowa pora roku. Wyjątkowa, bo kojarzona ze słońcem, plażą, wakacjami. To też zdecydowanie najwspanialsza pora roku, podczas której ładujemy baterie, odpoczywamy i regenerujemy się. Obecność słońca sprawia, że czujemy się zdrowsi i szczęśliwsi, i że mamy zgromadzoną energię na kolejne miesiące.

Codzienne kąpiele słoneczne mają nieoceniony, pozytywny wpływ na nasz organizm. Przede wszystkim skutecznie uzupełniają witaminę D, wpływają na nasz system nerwowy, poprawia się zatem metabolizm kości, skutecznie też zapobiega się powstawaniu komórek nowotworowych. Wystarczy 15 minut dziennie na słońcu, by czuć się pięknie, młodo i zdrowo. Jednak, jak ze wszystkim, należy pamiętać o umiarze i o stosownej ochronie. Wbrew pozorom nasza skóra bez opalania pozostanie dłużej piękna, młoda i zdrowa. O ochronie naszej skóry należy pamiętać w każdym przypadku, w przypadku skóry szczególnie wrażliwej, jasnej i delikatnej karnacji to już wręcz obowiązek!

Dlatego nieodzownym elementem lata i wystawiania się na słońce powinny być kremy z filtrem. Co ważne, stosujmy je nie tylko na plażę, ale i jako bazę pod makijaż – chyba że używamy stosownych, letnich podkładów z odpowiednim filtrem. Wybierajmy też kosmetyki dedykowane letniej porze, czyli takie o lekkiej konsystencji, nadmiernie nie obciążające naszej skóry. W zasadzie takie powinniśmy stosować na co dzień. Druga ważna rzecz latem, to odpowiednie nawilżenie, po dawce słonecznych kąpieli skóra może być sucha, bardziej wrażliwa, zatem powinna zostać odpowiednio zaopatrzona w składniki nawilżające, najlepiej do tego procesu stosować kosmetyki, które regulują pracę gruczołów łojowych, uzupełnią brakujące lipidy, a dodatkowo pochłoną nadmiar sebum. To też absolutna regeneracja dla naszej skóry.

Punkt kolejny, to oczyszczanie. Pamiętajmy, że skóra po wystawieniu na ekspozycję słoneczną może być przesuszona, wymaga zatem odpowiedniej pielęgnacji również w postaci oczyszczania. Warto polegać na łagodnych kosmetykach, płynach micelarnych, czy delikatnych peeleingach, które nie tylko oczyszczą, ale i wygładzą całe ciało i twarz.

Trzy kluczowe hasła na lato to oczyszczanie, ochrona, pielęgnacja – regeneracja! Warto dbać o swoją skórę w tak wyjątkowym okresie, jakim jest lato. Lista proponowanych przez nas kosmetyków już w następnym blogowym odcinku. A póki co, jeszcze zalecenie: kosmetyki to nie wszystko, na wygląd skóry wpływa też to, co wewnątrz. Dlatego warto pić soki z marchwi zawierające beta karoten albo chrupać ją na surowo! Będzie zdrowo i pięknie!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress