Nawilżenie dla skóry, czyli woda = życie

Nawilżenie dla skóry, czyli woda = życie

Czy wiecie, że 70% masy ciała stanowi woda? To dzięki niej regulowana jest temperatura ciała, to ona odpowiada za transport odżywczych substancji i tlenu do komórek, usuwa uboczne produkty przemiany materii czy chroni tkanki i nasze narządy. 75% naszych mięśni to woda, 22 % kości to woda, 85% mózgu to woda! To też najważniejszy składnik odżywczy, bez jedzenia nasz organizm wytrzyma nawet 15 dni, bez wody nie więcej niż 4 – 5 dni. Skoro nawadniamy się od środka, warto nie zapominać o nawadnianiu od zewnątrz.

W momencie kiedy odmawiamy sobie wody, następuje zjawisko odwodnienia, które pewnie nie raz, nie dwa spotkało choć w niewielkim stopniu każdego z Was. Silne pragnienie to ostatni sygnał rosnącego poziomu odwodnienia w naszym organizmie. Potem pojawiają się kolejne objawy: bóle głowy, zmęczenie, zaburzenia koncentracji, problemy z trawieniem, zaburzenia nastroju, widzenia… Podobnie jest ze skórą. Warstwa rogowa, czyli najbardziej zewnętrzna warstwa naskórka składa się z 20-30 % wody i tworzy barierę ochronną przed zewnętrznymi czynnikami. To tu znajduje się nawilżający czynnik, który redukuje ilość wydalanej wody przez skórę. Ostatnia warstwa skóry bogata jest w kwas hialuronowy i działa jak gąbka, która tworzy małe rezerwy wody. Co się dzieje kiedy wody mamy za mało?

Twoja skóra jest szara i zmęczona, popękana i szorstka w dotyku, bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne i starzeje się szybciej! Odwodnienie skóry może mieć uwarunkowania genetyczne, jednak przeważnie to środowisko, styl życia i zła dieta powodują niedobory wody. Pamiętajmy, że utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia zapewni nam zdrową, elastyczną i promienną skórę! Więc powtarzając jeszcze raz, skoro nawadniamy się od wewnątrz – warto też robić to od zewnątrz.

Hydramemory, czyli „pamięć wodna” przygotowana przez Comfort Zone, a dostępna u nas to zwiększenie poziomu nawilżenia skóry nawet o 56,30 %. Lekka tekstura o konsystencji sorbetu skutecznie „gasi pragnienie” skóry i pozostawia uczucie świeżości oraz nawilżenia. Przygotowana linia kosmetyków zabiegowych to kremy, serum i maski dające 24-godzinne podwójne nawilżenie, składające się w 96% ze składników pochodzenia naturalnego! Ich specjalna formuła błyskawicznie gasi pragnienie skóry, a kwas hialuronowy, ekstrakty z jabłka, soczewicy, skórki arbuza, olejek z drzewa moringa zapewniają długotrwałe nawilżenie.

W serii Hydramemory chcemy Wam zaproponować serum odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry, które stosować należy rano i wieczorem, kremy zarówno dla skór normalnych, jak i mieszanych do stosowania rano i wieczorem oraz maskę szczególnie polecaną po długich i wyczerpujących dniach, do stosowania dwa razy w tygodniu.

Na koniec warto dodać, iż kosmetyki linii Hydramemory to głównie składniki aktywne: biometyczne cząsteczki kwasu hialuronowego, które przenikając w głąb skóry stymulują syntezę nowego kwasu. Ekstrakty pochodzenia naturalnego, które gwarantują utrzymanie podwójnego nawilżenia, a wpływając na wierzchnią warstwę skóry stymulują optymalną reabsorbcję wody przez wszystkie warstwy skóry. Kwas hialuronowy macro, dzięki któremu skóra zachowuje miękkość i elastyczność. Olej z drzewa moringa – pochodzącego z naturalnych upraw – to „DRZEWO CUDÓW” bogate w kwasy OMEGA 3, 6 i 9 oraz witaminę E.

Warto też dodać, iż odpowiednie nawilżenie skóry to nie tylko stosowanie specjalnych kosmetyków, to też nasze nawyki żywieniowe, styl życia i odpowiednia dieta? Co zatem zapewnia odpowiednie nawilżenie? Na pewno regularne picie wody, spożywanie odpowiedniej ilości protein i dobrych tłuszczów bogatych w OMEGA 3. Jedzmy zatem sporo ryb, orzechów, owoców takich jak winogrona, arbuz, melon czy truskawki. Z warzyw wybierajcie szpinak, ogórki, sałatę i cukinię!

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress