Antidotum na łysienie!

Antidotum na łysienie!

Łysienie, wypadanie włosów, przerzedzenie… Problemy te dotykają obecnie wielu kobiet i mężczyzn (głównie mężczyzn!). Wpływają negatywnie na naszą psychikę, wywołują kompleksy, obniżają naszą samoocenę. Na szczęście pojawiło się HFS, czyli metoda mikropigmentacji skóry głowy, wykonywana głowicą ORON 57 (tak, też stosowaną w makijażu permanentnym!). Na czym polega cudowny „lek na łysienie”?

Metoda mikropigmentacji skóry głowy to nic innego, jak precyzyjne umieszczenie specjalnego pigmentu w najgłębszych warstwach naskórka głowy. Efektem tego zabiegu jest zamaskowanie wszelkich ubytków włosów. Najczęściej stosuje się technikę krótkiego strzyżenia, czyli powierzchnia bez włosów zostaje zagęszczona mikrokrokami imitującymi cebulki włosów. W rzeczywistości obszar pigmentowany nie różni się zasadniczo od naturalnych włosów. W przypadku dłuższych włosów – przykładowo u kobiet, stosuje się technikę cieniowania, czyli nie pojedynczych kropek na skórze, a pigmentację dającą efekt optycznego przyciemnieni skóry głowy, dzięki czemu wszelkiego rodzaju prześwity i ubytki stają się mniej widoczne, pokryte cieniowanymi włosami.

Zabieg mikropigmentacji stosowany jest w każdym typie łysienia. Najczęściej stosuje się ją w przypadku osób, u których łysina pojawia się w zakolach, z przodu i tyłu głowy, jednak metodę tę wykorzystuje się również w przypadku osób, które cierpią na łysienie całkowite, plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe oraz anangenowe. Efekt zagęszczenia włosów otrzymujemy już po dwóch – trzech spotkaniach, stąd metoda ta stanowi alternatywę do zabiegów transplantacji włosów. Mikropigmentacja nie jest dana raz na zawsze, ale w praktyce wystarcza na okres 20 – 25 lat. Zależy to od indywidualnych aspektów skóry głowy, reakcji na pigment. Należy pamiętać jednak, by tego typu zabiegi wykonywać jedynie w sprawdzonych gabinetach kosmetycznych, sprawdzonym sprzętem i przez osoby odpowiednie do tego, przeszkolone w zakresie medycznej mikropigmentacji. Wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo, komfort i idealne efekty!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress